Przeskocz do treści

Dnia 23 lutego 2020 r. w naszej parafii została wystawiona dwa razy sztuka pt. "Hiobowe opowieści", która została napisana przez Weronikę Śmiecińską, a wyreżyserowana została przez scenarzystkę i Dariusza Śmiecińskiego. Dramat opowiadał o młodym mężczyźnie Marcinie, który tak jak Hiob został bardzo doświadczony przez Boga (był w więzieniu, stracił całe bogactwo), przez co odszedł od Boga, ale w wyniku usilnych starań swego Anioła i zachęty znajomych się nawraca. Pod koniec sztuki ukazany jest czyściec, a potem niebo.

Na dwóch spektaklach była prawie zapełniona sala. Ponadto widzowie po obejrzeniu dramatu podziękowali aktorom owacjami na stojąco. Przed i po spektaklach przemawiał ksiądz proboszcz - serdecznie dziękował za stworzenie dramatu, aktorom za grę, a widzom za przybycie.

Zapraszam chętnych do wstąpienia w szeregi naszego przyparafialnego teatru "Misericordioso Francesco" oraz do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, który patronuje teatrowi. Zgłoszenia przyjmują wyżej wspomniani reżyserzy.

Czytaj dalej... "Sztuka teatralna „Hiobowe opowieści”"

W piątek, 21 lutego na uroczystej Mszy świętej Ruchu Światło-Życie odbyło się przyjęcie nowych ministrantów do służby liturgicznej. Chłopcy przez ponad rok pod czujnym okiem opiekunów ks. Wojciecha Stefaniuka oraz Piotra Skowrona, przygotowywali się do tego wydarzenia. Życzymy wytrwałości w posłudze przy ołtarzu. Zachęcamy nowych kandydatów do wstąpienia w szeregi służby liturgicznej.

Czytaj dalej... "Obłóczyny ministrantów"

Dnia 9 stycznia 2020 r. do naszej parafii przyszły relikwie i obraz bł. Anieli Salawy, głównej patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. Błogosławiona Aniela żyła na przełomie XIX i XX w. Zasłynęła swoją pokorą, pomocą ludziom ubogim i chorym, pobożnością oraz cierpliwym znoszeniem swoich ciężkich chorób. Zmarła miała zaledwie 41 lat. Beatyfikowana została przez św. papieża Jana Pawła II. Podstawą beatyfikacji było cudowne uzdrowienie chłopca, któremu w wypadku niemalże została zmiażdżona głowa.

Relikwie tej błogosławionej przez miesiąc do 10 lutego nawiedzały domy członków zakonu i chorych, a na wieczorowych mszach stały w kościele. Przed mszami wieczorowymi franciszkanie odmawiali litanię do błogosławionej Salawy prosząc między innymi o powołania do ich wspólnoty. Dziewiątego lutego relikwie przez cały dzień stały w naszym kościele i każdy nawiedzający kościół mógł pomodlić się do Boga za wstawiennictwem patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.